Kırklareli Fabrika

Tesis, DSİ XI. Bölge Müdürlüğü sınırları içindeki Edirne Süloğlu ve Kırklareli Kayalıköy 2. kısım sulamaları inşaatlarının kanalet ve aksamı ihtiyacını karşılamak üzere, 1978 yılında faaliyete geçmiştir. Tesis 42180 m2 lik bir sahada kuruludur. 4500 m2 kapalı alana sahip olan bina prefabrike kiriş ve kolonlar ile inşa edilmiş olup üzeri eternit çatı örtüsü ile kaplıdır. Fabrika içinde agrega ve çimento siloları, betonyerler, buhar fırınları, kazan dairesi, jeneratör ve tartı grupları, vinçler ve bitümlü ip tesisi mevcuttur.
Fabrika DSİ’nin istediği tiplerde öngerilmesiz kanalet üretebilecek kalıp ve teçhizata sahiptir. Kanalet üretim kapasitesi 1300 m/gün dür. 150 m uzunluğunda 2 adet havuz ve çevresinde 30 km kapasiteli stok sahası, ayak, eyer ve temel blok kalıp ve teçhizatı imalatı ve stok sahaları vardır. Fabrika içerisinde 2 adet gezer vinç ve havuzlar üzerinde 2 adet kreyn vinç mevcuttur.

 

Tesis kanalet ve aksamı dışında prefabrik yapı elemanları üretebilmek için 1997 yılında küçük bir tadilatla Prefabrik Üretim Tesisine çevrilmiştir.

Fabrika arazisi içinde 2 katlı toplam 600 m2 oturma alanına sahip betonarme idari bina mevcuttur. Alt kat idari ve teknik büro, üst kat misafirhane olarak kullanılmaktadır.

Tesiste ayrıca 1985-1989 yılları arasında Nafiz Yürekli İnşaat A.Ş. yüklenimi altında yapılan DSİ Kırklareli Sulaması İnşaatı işinin ve 2000-2002 yılları arasında Simge Turizm İnşaat Ltd. Şti. yüklenimi altında yapılan DSİ Kırklareli Sulaması İkmal İnşaatı işinin muhtevalarında bulunan kanaletli sulama şebekesi ihtiyacı olan kanalet ve aksamını karşılamak üzere üretim yapmıştır.

 

©2018 Alt Yükleniciler | İnsan Kaynakları | Sürdürülebilirlik Bilgi Toplumu Hizmetleri | Kişisel Verilerin Korunması Kullanım Koşulları