Türkiye ‘de “Kendi Okulunu Kendin Yap” kampanyası doğrultusunda sosyal sorumluluk bilinci ile Tatoğlu ailesi, öncelikle eğitim alanındaki projeleri ile "daha iyi bir toplum" yaratılmasına katkıda bulunmak amacıyla milli eğitime hibe ettiği okullar yaparak ve Kanalet bünyesinde çalışan personelin maddi imkanı yetersiz olan ailelere eğitim ve sosyal yardımda bulunmaktadır.

Tatoğlu ailesi katkıları ile ülkemize birçok ilk ve ortaokul kazandırmıştır. Bunlardan ilki halen eğitim verilen yedi derslikli Koza İlkokulu Kanalet’in de kurucu ortaklarından olduğu Koza İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından İstanbul Evleri Sitesi inşaatı kapsamında 1986 yılında inşa edilerek Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilmiştir.

Halen ilköğretim okulu olarak eğitime devam eden, Kanalet’in 1978 yılından itibaren faaliyette bulunduğu Kırklareli İnece nahiyesinde 7 derslikli Hakkı Tatoğlu Ortaokulu 1986 yılında inşa edilerek Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanmıştır.

Ayrıca sekiz yıllık eğitime katkıda bulunmak amacı ile 1998 yılında Antalya ve Denizli’de ihtiyaç görülen köy ve mahallelere ilköğretim okulları inşa edilerek Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanmıştır.

Eğitim Faaliyetlerimiz

Hakkı Tatoğlu Ortaokulu / İnece, Kırklareli

Kırklareli İnece nahiyesinde 1986 yılında 7 derslikli 475 m2 bina inşa edilerek bağışlanan okulun amacı, bölge halkının eğitim ve öğrenim ihtiyacını karşılamaktır.

Kanalet İlköğretim Okulu / Ahmetli, Denizli

Denizli Ahmetli nahiyesinde 1998 yılında 9 derslikli 990 m2 bina inşa edilerek bağışlanan okulun amacı, bölge halkının eğitim ve öğrenim ihtiyacını karşılamaktır.

H. Tatoğlu İlköğretim Okulu / Antalya

Antalya’da 1910 yılında inşa edilmiş ve Sakarya Zaferinin anısına Sakarya İlk Okulu adını almış okulun ilköğretim sistemine geçilmesi ile mevcut okul bahçesinde 24 derslikli 3150 m2 yeni bina inşa edilerek bağışlanan okulun amacı, bölge halkının eğitim ve öğrenim ihtiyacını karşılamaktır.

 

© 1996-2021 Alt Yükleniciler | İnsan Kaynakları | Sürdürülebilirlik Bilgi Toplumu Hizmetleri | Kişisel Verilerin Korunması Kullanım Koşulları