Firmamız, KANALET İnşaat Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye’de su ve toprak kaynaklarının geliştirilmesi konusunda sulama ve drenaj şebekelerinin inşaatı ve rehabilitasyonu, nehir ıslahları ve su taşkınlarından korunma tesislerinin inşaatları, nehirler ve sulama kanalları üzerindeki büyük köprüler, regülâtörler ve her türlü sanat yapılarının inşaatları, çeşitli maksatlar için su depolama ve taşkın önleme tesisleri olan barajların ve hidroelektrik santrallerinin inşaatları, ulaştırma sektöründe karayolu inşaatları, liman inşaatları, konut sektöründe toplu konut inşaatları, ticaret merkezi inşaatları, eğitim tesisleri, okullar ve devlete ait çeşitli idari binaların ve tesislerin inşaatı, muhtelif büyüklükte depo hangar ve tekstil fabrikası binalarının inşa edilmesi işlerinde 1975 yılından bugüne faal olan bir müteahhitlik firmasıdır.

1977 yılında Kırklareli İnece nahiyesinde DSİ XI. Bölge Müdürlüğü sınırları içindeki Edirne Süloğlu ve Kırklareli Kayalıköy 2.Kısım Sulamaları inşaatlarının kanalet ve aksamı ihtiyacını karşılamak üzere Kanalet Fabrikası kurulmuştur. Bu fabrikada kanalet ve aksamı üretilerek prefabrik beton elemanların imalatı ile tanışılmış ve geçen süre içerisinde bu konuda büyük deneyim kazanılmıştır. 1999 yılında Gölemezli Sulaması projesi için Denizli’de ve 2010 yılında Aşağı Seyhan Sulaması projesi kapsamında ihtiyaç duyulan kanalet ve aksamı üretimi için Adana’da kanalet fabrikaları kurulmuştur.

Uzun yıllar özellikle Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün ihale ettiği işlerde, pek çok önemli ve büyük eserlerin yapımını gerçekleştirmiş olup, idare tarafından başarısı kabul edilmiş muteber bir mühendislik firmasıdır. Firmamız, daha önce tamamladığı büyük projelerden dolayı “A Grubu Her Miktarda (sınırsız) Müteahhitlik Karnesi” ni tamamladığı işlerle almıştır.

24885 hektar brüt sulama alanına hizmet veren “GÖLEMEZLİ-SARAYKÖY SULAMASI 3.KISIM İNŞAATI”, 43 m yüksekliğinde Geçirimsiz Kil Çekirdek ve Zonlu Tip Toprak Dolgu “GÖKPINAR BARAJI İNŞAATI”, 1000000 m3/gün kapasiteli “ÖMERLİ 2.HAMSU TERFİ MERKEZİ İNŞAATI” işleri firmamızın son 15 yıl için de tamamladığı başlıca inşaat taahhüt işleridir.

Firmamızın kalitesi belgelenmiş ve firmamız ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi Sistemi belgeleri ile onurlandırılmıştır. Firmamız tüm çalışmalarına bu sistemler doğrultusunda devam etmektedir.

 

© 1996-2021 Alt Yükleniciler | İnsan Kaynakları | Sürdürülebilirlik Bilgi Toplumu Hizmetleri | Kişisel Verilerin Korunması Kullanım Koşulları